The Carrie Diaries

Dzisiaj takiego maila znalazłam w skrzynce:

January 2013

Dear Friends & Readers,
Tonight is the night! The Carrie Diaries premieres on the CW at 8/7c. I can’t believe it’s finally here. I’m so excited for you to finally see the show. Please tune in and let me know your thoughts. I will be tweeting live during the show and would love to hear your feedback!Tweet at me @CandaceBushnell #TheCarrieDiaries.
                                                                                         ~ Candace

Dzisiaj ma premierę nowy serial, którego scenariusz bazuje na dwóch książkach Candace Bushnell: The Carrie Diaries i Summer and the City (w Polsce opublikowanych pod tytułami Dzienniki Carrie i Carrie w wielkim mieście) będących prequelami do kultowej już książki Sex and the City, na podstawie której powstał jeden z moich ulubionych serial, do którego niejednokrotnie będę się jeszcze odnosić. Candace w swoim video o pierwszej części Dzienników zaznacza, że nowa książkowa Carrie, to nastoletnia dziewczyna z małego miasteczka, która wie, że od życia chce czegoś więcej niż grzeczne (nudne?) życie na przedmieściach. I o tym jest ta książka – taka osadzona we wczesnych latach 80tych historia nieopierzonego (bo nie brzydkiego) kaczątka, które wyrywa się do wielkiego miasta… Druga część – zdecydowanie bardziej ekscytująca, bo traktująca o tym, czego oczekiwałam właściwie po pierwszej części – to historia pierwszych kroków Carrie w Nowym Jorku… Polecam, bo to przyjemny kawałek „literatury w spódnicy”, w sam raz na zimowe wieczory. Tymczasem sama nie mogę się doczekać pierwszego odcinka serialu o przygodach młodej Carrie :)


Wypasione wydania w twardych oprawach „z kłódką” [fot. candacebushnell.com]

20130114_Summer_and_the_city
Mój egzemplarz Summer and the City, kupiony w zeszłym roku
(byłam w szoku, bo zupełnie przegapiłam premierę książki).

Wszystkie książki o Carrie czytałam w oryginale, ale polskie tłumaczenia innych powieści i opowiadań Bushnell (np. Piątej Aleji, Czterech blondynek, Szminki w wielkim mieście) – mimo często idiotycznych tytułów pod publikę („Lipstick Jungle” sooo isn’t „Szminka w wielkim mieście”) – były moim zdaniem bardzo dobre. I polskie, i oryginalne wydania znajdziecie m.in. w internetowym Empiku/Merlinie, tańsze egzemplarze – nowe lub używane – na serwisach aukcyjnych. Sama prawie wszystkie moje książki w oryginale kupiłam jako używane, za grosze (nice price, 2 – 3 $ lub £), na allegro i ebayu albo przez amazon.com, na kindla (polecam – oczy nie bolą, a lasy nie znikają!)

A na koniec oficjalny trailer serialu :)

Jedna odpowiedź do “The Carrie Diaries”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Uwaga. Uprzedzam z góry, że wszystkie komentarze zawierające treści obraźliwe, reklamy, spam, trolling i hejty, będą usuwane.